Jak interpretować wynik badania patomorfologicznego u 60 -letniego mężczyzny?

Proszę o interpretację wyniku badania patomorfologicznego po kolonoskopii. W końcu grudnia 2017r. miałem usunięty 1,5cm polip-gruczolak z odbytnicy, po wcześniejszym badaniu przesiewowym kolonoskopii. Wynik - rozpoznanie: "Gruczolak cewkowy z dysplazją stopnia dużego, usunięty w całości." W końcu lutego br. poddałem się tzw. kontrolnej kolonoskopii, podczas której zrobiono biopsję jednoblokową z blizny. Oto Wynik cyt.: "Rozpoznanie kliniczne: Stan po polipektomii polipa odbytnicy z ciężką dysplazją-obecnie blizna; makroskopowo bez zmian. Miejsce pobrania Odbytnica Wynik badania patomorfologicznego: Wycinki z błony śluzowej jelita grubego bez cech dysplazji, w blaszce właściwej rozproszone komórki zapalne jednojądrowe oraz cechy przekrwienia i włóknienia. Bardzo proszę o interpretację tego wyniku. Mężczyzna 60 letni.
Lek. Paweł Szadkowski

Pański wynik jest dobry. Polip była to zmiana łagodna, która została usunięta w całości. Aktualnie nie ma żadnych nowych niepokojących zmian, jedynie blizna po polipie. W pobranym bioptacie nie ma cech dysplazji, więc wszystko jest w porządku.