Jak interpretować wyniki badania hematologicznego?

Mężczyzna, lat 19. Dzień dobry. Proszę o interpretacje moich wyników: wyniki badania hematologicznego krwi: WBC [G/L] 6,4, norma 4,00-10,00; GRA%[%] 40,2 norma 50,0-70,0; LYM % 44.4 , norma25,0-40,0, MID% 15,4 norma 0,0-15,0 , Co to może oznaczać, że LYM% i MID% są podwyższone a GRA % są poniżej normy? Czy może to wskazywać na jakąś chorobę? A może te wyniki nie wskazują na nic poważnego i nie mam powodów do zmartwień? Jeżeli jednak oznaczają coś złego, czy powinienem wykonać jeszcze inne badania? Czy skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym? Czy powinien skierować mnie do specjalisty?Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Pana wyniki mogą świadczyć o infekcji wirusowej. Jeśli nie występują u pana żadne objawy kliniczne nie niepokoiłbym się zbytnio. Może pan oczywiście udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania. Można również powtórzy badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym i obserwować ew. zmiany.