Jak leczyć niedoczynność tarczycy u 36-latki?

Witam. Jako dziecko leczylam sie na niedoczynność tarczycy. Po 8 latach leczenie zakończono. Badania i platy tarczycy byly w normie. Po 10 latach podczas rutynowej kontroli usg wykazalo mały guzek. Po konsultacji endokrynologa miałam raz w roku monitorować guzek i sprawdzac tsh i ft4. Wszystko było w normie. Teraz zrobilam badania i tsh jest w normie, ale na tej dolnej granicy, ft4,ft3,anty tpo w normie, ale anty tg 565. Wizyte mam ustaloną, ale muszę dość dlugo poczekać, a troche się denerwuje. Jeśli to cos poważnego, to umowie sie szybciej na wizytę, jesli nie to poczekam na nfz

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma Pani żadnych objawów myślę, że może Pani spokojnie poczekać do wizyty. Samych "przeciwciał" się nie leczy. Jednynie tuż przed wizytą moża Pani jeszcze raz zrobić badania, lekarz będzie miał lepszy wgląd w cały obraz.