Jak leczyć zapalenie mieszków włosowych na udach?

Witam, od ponad pół roku mam problem z zapaleniem mieszków włosowych na udach i łydkach. Początkowo próbowałam różnego rodzaju peelingów, gąbek złuszczających skórę także balsamów z dużą zawartością mocznika,niestety bezskutecznie. Dermatolog u którego byłam przepisał mi jedynie krem Fucidin, który również nie przyniósł zadowalających efektów, ponieważ na nogach nadal powstają pryszcze w nowych miejscach. Jest to bardzo uciążliwe również podczas depilacji, wykwity są ropne i bardzo bolesne a po nich pozostają blizny. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Domyślam się również że nie ominie mnie kolejna wizyta u dermatologa ale mimo to proszę o poradę, bo nie mam pojęcia jak dalej o to dbać i pozbyć się tej dolegliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry

Czy problem występuje po depilacji owłosienia? Jaką metodą depiluje Pani owłosienie. ma to kluczowe znaczenie.

serdecznie pozdrawiam