Jak leczyć zbyt wysokie libido?

Dzień Dobry, Potrzebuję porady do jakiego lekarza się wybrać. Mam 30 lat i mam za wysokie libido i często wysyp trądziku na całym ciele. Źle się z tym czuję. Jestem uzależniony od oglądania pornografii. Mówią, że seks daję człowiekowi szczęście. A ja się czuję najszczęśliwszy kiedy mam dni kiedy żyję w czystości. Wtedy odczuwam wielką radość kiedy mogę zająć się swoimi rzeczami a popęd mam wygaszony. Na wstępie chcę powiedzieć, że nie jestem w żadnym związku i nie widzę siebie w tym. Chciałbym znaleźć lekarza, który przepisują jakieś leki , bo inne formy terapii różnych słownych to już przechodziłem i to nic nie daję. Do jakiego lekarza mam się wybrać? Czy lekarz mnie nie wyśmieje czy u mężczyzn można przepisać jakieś leki, aby wyrównać poziom testosteronu. Zawsze jak badam z rana to mam 20-30% po za górną granicą normy. Czuję się ciągle zmęczony i mam brak energii do życia. Mimo to mam duży brzuch z powodu małej aktywności fizycznej. Libido nie spada mimo, iż prowadzę często tragiczny styl życia i często jem nie zdrowe rzeczy to nic w poziomie testosteronu się nie zmienia. 5 lat temu byłem u seksuologa przepisał mi 5mg finasterydu na obniżenie libido, trądzik i na łysienie. Brałem to kilka miesięcy i nie widziałem żadnej różnicy. Jakbym łykał cukierki. Lekarz mi powiedział, że to mi spadnie za 10-20 lat , ale minęło odtąd 5 lat i nic się nie zmienia. Nie wierzę, że libido mi spadnie z wiekiem. Proszę o pomoc, bo źle się czuję w swoim ciele.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

odczuwanie popędu seksualnego to kwestia indywidualna uzależniona od wielu czynników. Czasem jednak zbyt wysokie libido może utrudniać codzienne funkcjonowanie i wówczas warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

W pierwszej kolejności proszę udać się do seksuologa i opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach oraz wcześniejszych doświadczeniach związanych z przyjmowaniem leków. W razie potrzeby specjalista przekieruje Pana dalej. Być może konieczne będzie wykonanie badań, ponieważ zbyt wysokie libido może mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi. Czasem przyczyną są zaburzenia natury psychicznej, dlatego pomoc seksuologa oraz rozpoczęcie terapii może być kluczowe.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-przyczyna-zbyt-wysokiego-libido, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-opanowac-swoje-wysokie-libido, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zwiekszone-libido-u-18-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.