Jak pomóc dziecku z podejrzeniem AZS?

Dzień dobry, proszę o pomoc w diagnozie. Mamy miesięczną córkę, która od kilku dni ma na buzi krostki. Skóra jest szorstka. Byliśmy u 3 lekarzy i 3 diagnozy: AZS, łojokotowe zapalenie skóry i trądzik niemowlęcy. Jesteśmy w kropce, komu zaufać jeśli chodzi o leczenie. Dziękuję za pomoc. Zdjęcie w linku: IMG_20170726_112716.jpg https://zapodaj.net/2b04f0c4e0db9.jpg.html

Witam zdiagnozować problem skórny może lekarz na bezpośredniej konsultacji pediatra lub dermatolog dziecięcy. Niestety bez obejrzenia zmian i wykonania badań na oko nie diagnozuje się.

U dziecka w wieku 1mż nie rozpoznajemy AZS, tym bardziej, że opisywane przez Panią zmiany trwają krótko "od kilku dni ma na buzi krostki i skóra jest szorstka". Pierwsze objawy AZS obserwujemy zwykle po 3 m.ż. i charakteryzują się nasiloną suchością skóry i świądem (dziecko jest bardzo niespokojne, drapie się). Zmiany skórne mają postać ognisk wypryskowych (tj. zmiany rumieniowo- złuszczające, sączące). U niemowląt najczęściej zmiany są na policzkach, tułowiu oraz na wyprostnych powierzchniach kończyn. Nie wypowiem się odnośnie leczenia zaleconego dziecku bo Pani go nie podaje. Warto skonsultować dziecko u dermatologa dziecięcego. Zdjęcia w linku nie da się otworzyć,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel