Jak poradzić sobie z łupieżem i łojotokiem u osoby, która nie chce stosować sterydów?

Witam. Mam pytanie-przez ostatni miesiąc na mojej głowie pojawił się łupież na początku były to strupy przylegające do głowy które zdrapywałam - w pewnym momencie miałam łuj na głowie tak jakby coś się sączyło skóry. Poszłam do dermatologa i przepisał mi sterydy dermavate Ale boję się tym smarować głowę- za dużo się naczytałam o strerydach . Kupiłam więc szampon Pilomal pomógł to się wysuszyło. Pani w aptece poleciła mi szampon Ducray. Nadal mam suchą skórę głowy co to za chorobą jest?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza badającego dermatologa