Jak poradzić sobie z moim nadmiernym apetytem?

Co zrobić z obżarstwem?Jak przestać się opychać? Od jakiegoś czasu się obżeram,myślę tylko o tym cały czas bym tylko jadła i jadła.Mam 18 tal ważę 92kg i mam 158cm wzrostu.Nie akceptuję swojego ciała.Ćwiczę codziennie ok 10min ale odrazu po tym opycham się.Przez moje obżarstwo stałam się nerwowa i odpycham od siebie ludzi, dodatkowo się odizolowałam od społeczeństwa.Co robić?POMOCY!!!

Dzień dobry,

Zachęcam niezwłocznie do kontaktu z wykwalifikowanym psychoterapeutą lub psychodietetykiem w celu rozpoczęcia pracy nad polepszeniem samooceny, poprawą poczucia własnej wartości i co za tym idzie ukształtowania zdrowego podejścia do jedzenia oraz swojej sylwetki. Proszę porozmawiać również o obecnej sytuacji z najbliższymi. Nie ulega żadnej wątpliwości, że słodycze czy słone przekąski nie należą do produktów rekomendowanych w zdrowej i racjonalnej diecie. Aby znacząco zmniejszyć pragnienie na słodkie oraz słone przekąski warto w pierwszej kolejności zadbać o regularne spożycie posiłków w ciągu każdego dnia. Jak się bowiem okazuje, konsumpcja 4–6 posiłków w ciągu doby co 2-4 godziny to bardzo dobry sposób zapobiegający odczuwaniu silnego głodu, podczas którego często podejmujemy decyzję o sięgnięciu po baton, ciastko, cukierek, paluszki czy krakersy. Ponadto w przypadku nieregularnych posiłków często dochodzi do wyraźnego obniżenia stężenia glukozy we krwi, czego konsekwencją jest pragnienie zjedzenia słodkiej i zarazem wysokokalorycznej żywności. Warto również podkreślić, iż relatywnie często po słodycze sięga się właśnie w sytuacji silnego napięcia emocjonalnego, niepokoju, chandry oraz znudzenia w celu rozładowania nieprzyjemnych emocji. Zalecanym rozwiązaniem wyraźnie ograniczającym sięgnięcie w tych sytuacjach po słodycze jest brak ich dostępności w zasięgu ręki w domu oraz szkole.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas Dietetyk Kliniczny i Sportowy https://mateuszdurbas.pl/ https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/ https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl  https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424