Jak powinno wyglądać wypróżnianie po kolostomii?

Witam jestem mamą kacperka 17 miesięcy który dwa tygodnie temu przeszedł operację zamknięcia stomy jelitowej kolostomia mam wiele pytań jak teraz żywić dziecko co może jeść jakie owoce czy przekąski ( paluszki biszkopciki) są dozwolone a najważniejsze pytanie dotyczy ile razy dziennie powinien robić kupę i jakiej konsystencji powinna być Kupę robi z 6 razy dziennie strasznie prze sprawdzam pampersa a tam tylko maźnięcie czy to norma jak długo trwa rekowalescencja po takiej operacji

Lek. Tomasz Budlewski

A jaka była przyczyna wyłonienia stomii ? Jak jest obecnie karmiony? Wskazana opieka pod okiem lekarza gastroenterologa dziecięcego