Jak powstrzymać wybuchy agresji u siebie?

Od kilku miesięcy spotykam się z pewnym mężczyzną, z którym wiążę swoją przyszłość. Wiem, że on czuje to samo. Niestety moim problemem jest dosyć wybuchowy charakter - kiedy jestem zła potrafię dosyć mocno zareagować. On wtedy wycofuje się, bo jego rodzice cały czas się kłócili i bardzo się tym przejmuje. Nie chcę się tak zachowywać, ale nie potrafię ze sobą skutecznie walczyć, aby się tego wyzbyć.
ponad rok temu

Witam Panią Serdecznie,

Dobrze, że jest Pani świadoma siebie i może nad sobą popracować.

Sugerowałabym pracę z psychologiem, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.
Pomocne byłyby dla Pani techniki relaksacyjne, odpowiedni oddech, aktywność fizyczna i suplementacja.

Zyczę Pani pomyślności,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Opisuje Pani bardzo częsty mechanizm, który psychologia nazywa wybuchami złości. Jest to uciążliwy objaw i zwykle bardzo cierpi nie tylko osoba, która tak reaguje, ale własnie jej bliscy. Skuteczna interwencja terapeutyczna pozwala na wypracowanie mechanizmów samokontroli i pozbycia się takiej formy reagowania i niekonstruktywnego radzenia sobie z napięciem. Proszę rozważyć podjęcie terapii. Pozdrawiam serdecznie.