Jak pozbyć figury gruszki?

Witam. Mam 15 lat, 162 cm wzrostu i ważę 51 kg. Chciałabym dowiedzieć się, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud, pośladków oraz bioder. Ogólnie jestem szczupła i mam płaski brzuch, jednak w spódniczkach czy krótkich spodenkach czuję się niekomfortowo. Uda mam grube, poza tym moim najgorszym problemem w związku z nimi są grube kolana, oraz wąskie łydki, przez co moje nogi wyglądają nieproporcjonalnie. Staram się aktywnie uprawiać sport i ograniczać słodycze. Chcę schudnąć w sumie 3 kg, ale bez efektu jo-jo. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
15 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Twoim problemem nie jest masa ciała. Twoje BMI wynosi 19,4. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie zbliża się do granicy normy z nadwagą. W żadnym wypadku nie powinnaś się odchudzać, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania. Twój organizm musi mieć wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich ilościach, dlatego nie możesz ograniczać podaży kalorii. Możesz za to wybierać zdrowe produkty i zastępować nimi niekorzystną dla zdrowia i sylwetki żywność. Więcej na ten temat przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli chodzi o figurę gruszki, to jej nie zmienisz. Każda kobieta ma określoną figurę i przybiera na masie ciała często nieproporcjonalnie, ale właśnie w tych miejscach, gdzie ma najwięcej tkanki tłuszczowej. U Ciebie gromadzi się ona w okolicach ud, bioder i pośladków. Dlatego powinnaś wykonywać ćwiczenia wyszczuplające dolną część ciała. Znajdziesz je na stronie www.abccwiczenia.pl.

Polecam też stosowanie prostych ćwiczeń w domu:
1. Napinanie pośladków - wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.
3. Jazda na rowerku stacjonarnym lub klasycznym.
4. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej - połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę.
5. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej - połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
6. Przysiady.

Pamiętaj też o ćwiczeniach na całe ciało - rower, jogging czy pływanie również się świetnie sprawdzają!

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty