Jak pozbyć się obsesyjnego powtarzania tych samych czynności?

Zależnie od nasilenia warto spróbować psychoterapii indywidualnej w trybie ambulatoryjnym albo psychoterapii grupowej w trybie hospitalizacji (np na oddziale dziennym). Ta druga możliwość pozwala także na włączenie farmakoterapii, która może pomóc w początkowym okresie zmagania się z lękiem (bo to on jest źródłem napięcia i potrzeby rozładowania emocji przez czynności natrętne).