Jak rozumieć te wyniki biopsji cienkoigłowych?

Rozpoznanie Patomorfologiczne: Materiał może pochodzić ze zmiany typu: fibroadenomatoid change. Rozpoznanie cytologiczne : 1. W badanych preparatach cytologicznych obecne są grupy i płaty komórek nabłonka przewodowego piersi miejscami z cechami metaplazji apokrynowej, strzępki tkanki tluszczowej i podścieliska oraz rozproszone limfocyty, granulocyty i makrofagi. Obraz cytologiczny przemawia za zmianą o charakterze łagodnym. Kategoria C2. 2. W badanych preparatach cytologicznych obecna jest krew i nieliczne, drobne grupy komórek nabłonka gruczołowego piersi. Materiał skąpy, nie daje podstaw do postawienia rozpoznania. Kategoria C1. Są to wyniki 2 biopsji cienkoigłowych i jednej biopsji gruboiglowej. Jak mam je rozumieć?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Powinna być określona klasyfikacja BIRADS. Proszę skonsultować się z chirurgiem onkologicznym.