Jak schudnąć 15-20 kg z wagi 75 kg?

Mam 18 lat i ważę 75 kg mam 172 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć 15, 20 kg

Witam, Według wskaźnika BMI ma Pani bardzo nieznaczną nadwagę zatem nie ma potrzeby aż tak drastycznego redukowania masy ciała. Prawidłowa masa ciała dla Pani wzrostu mieści się w granicach 55-74 kg. Jednak nie dążyłabym za wszelką cenę do uzyskania tej dolnej granicy. Proponuję wizytę u wykwalifikowanego dietetyka, który po przeprowadzeniu ankiety żywieniowej i analizie masy ciała zaproponuje rozsądne rozwiązanie. Pozdrawiam serdecznie.