Jak schudnąć 20 kg w trzy miesiące?

Jak schudnąć 20 kg w 3 miesiące ? Warzę 86 kg i mam 170 cm wzrostu , ostatnio dużo ćwiczyłam i w jeden dzień schudłam 2 kg i warzyłam 84 kg. Mam zamiar schudnąć 20 kg i potrzebuję diety która pomogła by mi gubić zbędne kg oraz ćwiczeń. Jak można efektywnie pozbyć się tych kg w jak najkrótszym czasie ?

Witam,
Uważa się, że prawidłowa redukcja masy ciała to około 0,5-1 kg tygodniowo. Szybsza utrata wagi nie jest wskazana ze względu na możliwość wystąpienia efektu jo-jo oraz niedoborów pokarmowych w diecie o zbyt niskiej kaloryczności. Proszę przeanalizować swój sposób żywienia i wyeliminować błędy. Proszę jeść mniej a częściej tj. spożywać 4-5 posiłków dziennie co 2,5-4 godzin. W ciągu dnia proszę spożywać dużo wody mineralnej, do menu można wprowadzić zieloną i czerwoną herbatę. Dodatkowo proszę wyeliminować z jadłospisu słodycze, kolorowe wody, dania gotowe i inne wysoko przetworzone produkty. Posiłki starać się spożywać z produktów świeżych i dobrej jakości. W menu powinny znaleźć się chude wędliny, mięsa, nabiał, ryby, jako źródła białka, pełnoziarnisty makaron, grube kasze, tłuszcze roślinne oraz owoce i warzywa z przewaga tych drugich. Proszę też nie zapominać o aktywności fizycznej, która pomoże nie tylko w walce ze zbędnymi kilogramami, ale także wymodeluje sylwetkę. Przekazane przeze mnie wskazówki są ogólne (jednak warto je wdrożyć w życie), nie jestem bowiem w stanie zaproponować dla Pani konkretnego jadłospisu bez zebrania wywiadu zdrowotno-żywieniowego. Jadłospis powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta m. in. wieku, stanu zdrowia, wykonywanej pracy czy aktywności fizycznej.

Pozdrawiam

Mgr Daria Ratajczak

Zapraszam

Pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl proszę wybrać usługę on line

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska