Jak sobie pomóc z trądzikiem?

Witam , Jestem po 30 , 2 lata temu zaczęły się moje problemy z trądzikiem , byłam u 6 dermatologów, u ginekologa który stwierdził że nie potrzebuje badań hormonalnych bo on nawet nie wie jakie hormony badać! To samo powiedzieli dermatolodzy , każdy z nich wymyślał i przepisywal , maści, tabletki, kremy itd.. Mogłabym otworzyć własną aptekę, nic mi nie pomogło! Odstawilam wszystko i po pół roku zniknęło wszystko! W roku 2017 nie miałam żadnych problemów z cera! I nagle znowu w tym roku mnie wysyłalo , zaczęło się na dekolcie i zajęło szyję i prawie całą twarz! Małe, drobne pryszczyki wypełnione biała woda!! Dodam że miałam gastroskopie i testy wziewne i pokarmowe nic nie wyszło! Proszę o pomoc bo skończyły mi się pomysły co mogę jeszcze zrobić i gdzie pójść żeby sobie pomóc?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.