Jak zgubić kilka centymetrów w talii?

Witam. Mam 18 lat, niedawno schudłam 14 kg, mam 172cm i obecnie ważę 63kg. Chciałabym ważyć 60 kg i mieć płaski brzuch. Teraz jem około 2000 kacl i myślę, że to za dużo. Jeżdżę codziennie na rowerze 20 min., chodzę do szkoły pieszo, w jedną stronę 20 min. Ostatnio stosowałam dietę 1000 kacl, ale przez to nie miesiączkuję. Teraz chciałabym odpowiednią dla siebie dietę. W mojej rodzinie występuje nadwaga u mamy i taty. Na śniadanie jem dwie kanapki, jedna z chrupkim chlebem i twarożkiem, a druga z chlebem razowym, serem żółtym, 1 plasterkiem szynki białej. Na drugie śniadanie jem bułkę pełnoziarnistą, około 40 g, z serem żółtym, 2 jabłka. Na obiad pierś z kurczaka, marchewka, groszek, kasza gryczana, jabłko. Po obiedzie lubię sobie wypić cappuccino, po 2 godz. jem jabłko. Na kolację piję mleko z płatkami owsianymi. Staram się jeść produkty bogate w błonnik, ponieważ mam problemy z wypróżnianiem się. W weekend zjadłam ostatnio kawałek ciasta. Piję około 2 l wody, nie piję napojów gazowanych, ponieważ mam skłonności do wzdęć. W niedzielę np. jem: śniadanie - jajko, kromka chleba pełnoziarnistego, banan; za 3 godz. 1 kanapka z serem żółtym, jabłko albo dwa, szklanka kawy; na obiad - zupa z kaszy jęczmiennej, 200 g jogurtu+banan spory+ryż brązowy+2 łyżki płatków owsianych; za 2 godz. 1 banan i jabłko; na kolację - o 17.00 śledzia marynowanego z 2 kromkami chleb z brązowego ryżu, oczywiście 2 l wody przez cały dzień. Zależy mi na diecie, która mi da energię do nauki i codziennej jazdy na rowerze. chciałabym schudnąć do 20 stycznia 3-4 kg. Bardzo proszę o pomoc. Z poważaniem, czytelniczka

Witam!

Jeśli nie miesiączkujesz - nie bierz się za dietę odchudzającą. Koniecznie udaj się do lekarza. Zanik miesiączki jest naprawdę poważnym problemem. Jeśli unormujesz miesiączkę - możemy rozmawiać o "lekkiej" diecie odchudzającej.

Czekam na wieści.

Pozdrawiam

PS Odnośnie ćwiczeń  - polecam stronę abccwiczenia.pl.