Jaka dietę powinna zastosować osoba z insulinoopornością?

Zdiagnozowano u mnie insulinoodporność - we wczesnych stadium, ale skutecznie uniemożliwia mi ona schudnięcie (87 kg, 175 cm). Dostałam lek i rady co do suplementacji (berberyna, wit. D itp.). Myślałam o zastosowaniu Postu Daniela na czas 6 tygodni (mam dużo zatrzymanej wody w organizmie, chciałabym się więc najpierw oczyścić), a następnie przejście na Dietę Paleo - obie diety są ponoć dobre dla osób z insulinoodpornością. Czy byłby to dobry plan czy może są inne lepsze diety dla osób, które chcą schudnąć, mając insulinoodporność?

Jeśli odpowiada Pani dieta paleo, to można ją stosować przy insulinooprności, jeśli natomiast jest zbyt trudna do zaakceptowania, to można zastosować dietę odchudzającą ze zwiększoną ilością białka i oczywiście z dużą ilością warzyw, na której absolutnie nie odczuwa się głodu. Pozdrawiam