Wskazania do stosowania diety Dr Mosley

Chciałbym zastosować dietę 5/2 Dr Mosley. Nie wiem co miałbym jeść aby było 600kcl na dzień, czy miałby to być jeden posiłek np. tylko śniadanie czy też więcej posiłków. A co z chudnięciem ważę 95 kg. Czy schudnę powiedzmy do 85 kg a potem już nie, czy też stosując tą dietę będę chudł dalej?? pozdrawiam Andrzej

Witam serdecznie,
Panie Andrzeju przede wszystkim chciałam zapytać czy jest Pan przekonany do zastosowania tej diety i rozważał inne możliwości? pytam dlatego ponieważ każde tak restrykcyjne ograniczenie kcal ma swoje konsekwencje. Jeżeli chciałby Pan trwale zmienić wagę i zmienić nawyki żywieniowe to tego typu diet ja osobiście nie polecam.
Po okresie kiedy bardzo ograniczy Pan kcal organizm zacznie odkładać nadmiar tłuszczu w obawie przed kolejnym okresem deficytu energetycznego. Takie postępowanie bardzo zaburza pracę ośrodka głodu i sytości. Ciężko będzie po zakończeniu diety utrzymać wagę jeśli wrócą wcześniejsze nawyki żywieniowe.
Zalecałabym kontakt z dietetykiem który pomoże Panu ustalić prawidłowy jadłospis.

W razie wątpliwości proszę o kontakt

pozdrawiam
Małgorzata

Czy chce Pan jeść 600kcal dziennie?
To niebezpieczne, proszę nie robić sobie krzywdy.

Jest coś takiego jak PPM - podstawowa przemiana materii - ilość energii niezbędna aby zachować procesy życiowe - pracę narządów wewnętrznych, odporność organizmu, sprawność mięśni w najprostszych czynnościach. Przy wadze 95 kg minimalna wartość kaloryczna diety calodniowej to 2280kcal.