Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badania moczu. Nie wspomniała Pani jednak, czy występują pewne niepokojące objawy ze strony układu moczowego, czy też częste infekcje, w tym intymne. Takie dolegliwości to najczęściej bóle podbrzusza, częstomocz, parcie na pęcherz oraz ból podczas mikcji.

Krwinkomocz zazwyczaj jest spowodowany kamicą nerkową lub przewlekłym stanem zapalnym w obrębie moczowodów i nerek. W pierwszej kolejności zalecamy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem urologiem. Specjalista po dokładnym wywiadzie oraz analizie wcześniejszych wyników krwi i moczu będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania.

Niewykluczone, że lekarz zleci rozszerzenie diagnostyki o tomografię komputerowa jamy brzusznej, aby móc wyeliminować inne schorzenia.

Istnieje również przypuszczenie, że takie wyniki analizy moczu mogą u Pani występować bez konkretnej przyczyny, niezwiązane z żadną konkretną jednostka chorobową.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/hematuria

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-ukladu-moczowego

https://portal.abczdrowie.pl/usg-pecherza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty