Jakie badania powinna podjąć osoba z zaburzeniami widzenia i bólem głowy?

Witam. Od kilku dni dolegają mi zaburzenia widzenia oraz bóle głowy. Widzę o wiele gorzej, rozmazuje mi się obraz, ciężko stwierdzić ale wydaje mi się że mam lekko zamglone pole widzenia. Głowa zazwyczaj boli mnie z lewej strony. Oczywiście wiem, że nic nie zastąpi wizyty u okulisty, więc chciałbym zbadać się prywatnie. Problem leży w ograniczonym budżecie. Moje pytanie brzmi więc, czy podstawowe badania wystarczą (badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego itp.), aby stwierdzić przyczynę i wykluczyć poważne schorzenia (np. jaskra), których objawy mi dokuczają? Nie stać mnie, żeby wydawać setki złotych, a kolejki do lekarzy publicznych są zbyt duże.

Jeśli zaburzenia widzenia pojawiają się przed bólem głowy - to może być migrena z aurą. Zbyt mało danych Pan podał aby wyrokować. Wskazana konsultacja okulistyczna, jeśli ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz dno oka będą prawidłowe i lekarz nie stwierdzi okulistycznej przyczyny objawów, w drugiej kolejności konieczna konsultacja neurologiczna i dalsza diagnostyka bólów głowy.
Jeśli objawy będą narastać, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po skierowanie do szpitala.
Pozdrawiam.