Jakie są konsekwencje palenia w ciąży?

Witam. Prawdopodobnie jestem w ciąży ok.3 miesiąc (dowiedziałam się pare dni temu poprzez zrobienie testu). Dopóki nie wiedziałam o tym paliłam papierosy no i zdarzyło się palić mi marihuanę. Czy przez to mogą być jakieś problemy podczas ciązy ? Jaki to ma w ogóle wpływ na ciążę i dziecko? I chciałam się dowiedzieć jeszcze jak to jest gdy kobieta w ciąży nie ma ubezpieczenia?Czytałam gdzieś że przysługuje jej za darmo wszystko jeśli chodzi o wizyty u lekarza.Czy to prawda?

Lek. Katarzyna Szymczak

Palenie w ciąży może mieć wpływ na rozwój dziecka w łonie matki że względu na to że dostaje mniej tlenu i innych substancji odżywczych. Opieka lekarska dla ciężarnych jest bezpłatna.
Pozdrawiam