Jakie są przyczyny dolegliwości bólowych głowy i kręgosłupa?

Boli mnie głowa cały czas, a do tego kręgosłup w okolicach krzyża. Jestem ciągle zmęczona. Czy może to mieć jakiś związek? Pracuję w sklepie, praktycznie cały czas w pozycji stojącej, w zamkniętym pomieszczeniu. Mam już zdjęcie kręgosłupa w okolicach lędzwiowych, ale nie mogą państwo interpretować wyników, więc mogę tylko napisać, że mnie bardzo boli. Co robić? Nie chcę już brać tabletek przeciwbólowych.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

   Zgłaszane przez Panią bóle głowy i krzyża mogą mieć wiele przyczyn, często bywają następstwem przeciążenia kręgosłupa  (związanego z typem wykonywanej  pracy) lub zmian degeneracyjnych w obrębrębie struktur kręgosłupa.
   Wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który ma podstawie badania lekarskiego i wyniku RTG zaleci właściwe postępowanie diagnostyczno-lecznicze. Prawdopodobnie konieczne będą dalsze konsultacje specjalistyczne - u neurologa lub ortopedy. W przypadku potwierdzenia schorzenia kręgosłupa najczęściej stosowaną metodą leczenia jest fizyko- i kinezyterapia.
   Nie zaleca się długotrwałego przyjmowania środków przeciwbólowych, gdyż może się to wiązać  z pojawieniem się licznych  skutków ubocznych. Należy pamiętać, że leki te działają jedynie objawowo, nie usuwając przyczyn choroby.