Jakie są szanse na ciążę niedługo po urodzeniu dziecka?

Żona nie miała jeszcze miesiączki od czasu porodu. W trakcie stosunku pękła nam prezerwatywa. Kilka godzin przed stosunkiem odczuwała bóle jajnika, podejrzewała owulację. Tabletkę po zażyła około 4h po zdarzeniu. Teraz nie wiemy co dalej, czego się spodziewać, czy jest duże ryzyko, iż ponownie jest w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Bóle brzucha nie muszą oznaczać owulacji. Jeśli żona zażyła tabletekę po stosunku w krótkim czasie, to ryzyko ciąży jest minimalne.