Jakie wyniki badań świadczą o toczniu?

Witam, z powodu bólu kości i stawow wygooglowałam sobie tocznia i badanie w tym kierunku ANA 1. Badanie zrobiłam i okazał się dodatni, zrobiłam ANA2 i wynik okazał się graniczny, 1:160 przy typie swiecenia ziarnistym.morfologie mam bardzo dobrą, tylko Plt około granicy nizszej normy,lecz recznie zawsze jest ich wiecej. Czy te wyniki moga swiadczyc o toczniu?czy moga sie pomnozyc i spowodowac tego tocznia? Prosze o rade,bo zwariuje.mam powtorzyc za pol roku badania.

Witam,

Tak jak Pani napisala wynik jest graniczny, jednak to za mało informacji żeby wyrokować o diagnozie. Zapraszam na konsultację ze wszystkimi wykonanymi przez Panią do tej pory badaniami.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga