Jamy opłucne wolne w RTG płuc 51-letniej kobiety

Witam mam 51 lat. Dziś odebrałam rtg płuc , które robiłam kontrolnie. W opisie pisze . Jamy opłucne wolne.Zrost w prawym kącie przeponowo- sercowym. Płuca bez zmian ogniskowych.cień środkowy w normie.Nie palę papierosów i nie piję alkocholu. 7 lat temu przeszłam zawał serca.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik nie wskazuje na żadne istotne nieprawidłowości. Opisany zrost w kącie przeponowo-żebrowym najpewniej jest wynikiem przebytego zapalenia/obecności płynu. Nie ma powodów do niepokoju.