Jestem w depresji po odejściu chłopaka - jak sobie z tym poradzić?

Witam. Mam na imię Daria, pisałam już dużo o mojej rodzinie i że nie mogę się dogadać z mamą. Udało się, spróbowałam napisałam list, porozmawiałam z nią i jest lepiej. Bardzo dziękuję, jednak czuję dalej, że mam depresję. Nie wiem już nic... Myślę ciągle o byłym chłopaku, rozeszliśmy się niecałe pół roku temu, zerwał ze mną poprzez SMS. Strasznie to przeżywam, myślę o nim, w ogóle bez sensu. Mam teraz chłopaka, tylko myślę o byłym, jak go widzę, to serce mi wali jak oszalałe. On ma inną dziewczynę, tak prawdę mówiąc - odbiła mi go. Chcę zapomnieć, on nie rozmawia ze mną w ogóle, udaje, że się nie znamy. To boli... Mieszkamy w tej samej wsi, chodzimy do tej samej szkoły. Chciałabym zapomnieć i nie chciałabym, żebyśmy byli przyjaciółmi. On się teraz zmienił, jest taki jak wszystkie chłopaki. Był inny. Proszę, pomóżcie ;(

Witaj, Dario!

Bardzo miło czytać, że udało Ci się poprawić relacje z mamą. To wspaniałe, że znalazłaś w sobie siłę i odwagę, by napisać list i wpłynąć na sytuację. Teraz możesz w mamie poszukać wsparcia w sprawie chłopaka. Odrzucenie przez osobę, którą się kocha, jest bardzo trudnym przeżyciem. Sądzę, że jedną z najtrudniejszych kwestii w tej sytuacji jest to, że spotykasz go na co dzień, i to z inną dziewczyną. Warto, żebyś zastanowiła się, co przeżywasz i jak możesz sobie z tym radzić. Może potrzebne Ci są rozmowy na ten temat, a może opisywanie swoich problemów. Warto dzielić się przeżyciami z innymi osobami, które mogą Cię wspierać i pomagać Ci. Nie jesteś sama w przeżywaniu tych uczuć. Na całym świecie z powodu odrzucenia cierpią ludzie. Warto, byś odnalazła sposób, który pozwoli Ci radzić sobie z tymi problemami. Nie musisz na siłę starać się zapomnieć o tamtym chłopaku. Postaraj się raczej skupić na swoich uczuciach i z nimi sobie radzić. Wciąż możesz być nim oczarowana i dlatego tak trudno jest pogodzić się z faktem, że on Cię nie zauważa. Spróbuj go odczarować w swoim umyśle - kiedy pojawiają się przyjemne wspomnienia o nim, staraj się przypominać sobie coś niemiłego, co jest z nim związane. To może Ci pomóc zrozumieć, że on nie jest ideałem, i łatwiej radzić sobie z trudnymi emocjami. Jeśli chcesz, możesz przeczytać historię innego użytkownika forum, który ma podobny do Twojego problem: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/nieszczesliwa-milosc-jak-sie-z-niej-wyleczyc.

Pozdrawiam