Kiedy mogę wydmuchać nos po zabiegu Fees?

Jestem pierwszy dzień po zabiegu FESS. Kiedy mogę wydmuchiac nos ? Kiedy będę oddychać przez nos? Mam stosować olej sezamowy od dziś, w ulotce napisane ze należy wydmuchać najpierw nos a ja boje się tego robić jeszcze. Płukać mam nos od jutra FixSinem. Uszy mi się przytukaja przy polykaniu, czy powinnam zakupić jakiś spray do oczyszczania uszu? Do tego gadlo mnie boli, bardzo wysuszone podrażnione. Co mogę jeszcze stosować żeby złagodzić paskudne objawy po zabiegu ? Pozdrawiam, z góry dziękuje za odpowiedzi.

Olej sezamowy to za miesiąc dopiero. Nie płukać nosa żadnym gie.. to jakaś paranoja. Dojdzie do zakażenia zatok po tak wczesnym okresie po operacji!!! Sulfarinol 3 razy dwie krople do nosa obustronnie 10 dni. Nosa nie dmuchać tylko wciagać do środka. Uszy zostawić w spokoju tak na razie ma być. po tem Nasodrill 3 razy do nosa po 2 dawki. a dalej sterydy donosowe kilka tygodni. No i odsysanie nosa przez laryngologa co kilka dni.