Kłucie brzucha w ciąży. Czy to zdrowy objaw?

Witam,
jestem w 5 tygodniu ciąży. Niepokoi mnie to, że czasem kłuje mnie po prawej stronie, tam gdzie wzgórek łonowy. Nie jest to bolesny ból i trwa jakąś minutę. To tak jakby pulsowanie. Jednego dnia boli mnie kilka razy dziennie, a innego w ogóle. Boję się o swoje maleństwo. Nie chcę poronić. Nie wiem, czy to zdrowy ból.
Bardzo proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas ciąży każde bóle brzucha powinny zostać wyjaśnione, w celu wykluczenia zagrożenia ciąży. Po Pani opisie trudno wnioskować o przyczynie bólu. Ogólnie w ciąży może się pojawić pewien dyskomfort w jamie brzusznej, co związane jest z powiększającą się macicą, jednakże na tak wczesnym etapie ciąży wydaje się, że przyczyna może być inna i konieczne jest wyjaśnienie przyczyny.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, który wykona badanie ginekologiczne i USG dopochwowe.

Redakcja abcZdrowie.pl