Krwiak pod paznokciem po przytrzaśnięciu kciuka drzwiami

Witam. Miesiac temu przytrzasnelam sobie palec(kciuka) dzwiami . Pod paznokciem utworzyl mi się krwiak. Nie jest duzy bo na pol paznokcia , nie zmienia kształtu , plytka paznokcia jest nie naruszona , ani nie odpada. Bylam u lekarza, wywiercił on mi dziurke w plytce paznokcia jednak krew nie chciała wyplynac . Zostala na miejscu i nawet się nie ruszyla :( Lekarz stwierdził ze trzeba czekac . Teraz tylko boli :( Co robic? Jestem za granica czy ubiegać się o chirurgiczne usuniecie paznokcia?

Postępowanie lekarza było słuszne. Usunięcie płytki paznokciowej może przyspieszyć ewakuację krwiaka i zmniejszy dolegliwości z nim związane.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg