Krzywa cukrowa i insulina u 12-latki

Moja córka ma 12 lat. Wzrost 155 cm, waga 43 kg. Ostatnio miała robioną krzywą cukrową i oznaczaną insulinę. Oto wyniki: glukoza 95, po 1 h - 135, po 2h - 123, insulina 15.91, po 1h - 180.11, po 2h - 160.57. Proszę o interpretację wyników.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Poziom glukozy w teście obciążenia glukozą jest prawidłowy na każdym etapie badania.

Poziom glukozy w teście tolerancji jest prawidłowy. Interesuje mnie dlaczego córka miała badany także poziom insuliny. W żadnym wypadku nie jest to rutynowe badanie profilaktyczne.