Lęk przed utratą partnera

Witam. ostatnio bylam u psychologa, ale tylko raz. Powiedziala mi, ze mam nerwice, ale chcialabym sie upewnic. Czuje duzy lek przed utrata partnera. Mocniej bije mi serce jak nie dzwoni albo nie odbiera telefonu. Jestem tez bardzo zazdrosna o jego kolezanki. Czesto miewan sny ze on mnie zdradza albo ja jego. Czesto mam dziwne mysli, szczegolnie jak jestem na niego zla, lub nie odbiera telefonu. Wyobrazam sobie ze mnie zdradza, nie teraz ale i w przyszlosci.

Witam, często takie objawy maja także związek z pewnymi doświadczeniami, lub także z pewnym obrazem siebie, który powoduje, że skupiamy się na danej sytuacji i podświadomie dążymy do utraty związku, nie wiem czy tak jest u Pani, jednak doradzam powrót na psychoterapię bo problem na pewno wymaga pomocy. Proszę nie zniechęcać się mimo wszystko diagnozą i nadal omawiać sytuacje ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
z tego, co czytam przeraża Panią wizja pozostania bez chłopaka. Jednocześnie pisze Pani, jakby już założyła, że się rozejdziecie. Wobrażam sobie trud życia w ciągłej niepewności. Polecam wizytę u psychologa - psychoterapeuty, czyli osoby, która ukończyła szkolenie w Szkole Psychoterapii. Razem ze specjalistą będzie Pani mogła zrozumieć, co właściwie robi i skąd przeświadczenie, że zostanie Pani opuszczona.