Linijno smugowate wzmożenie rysunku zrębu płucnego odwnękowego bez litych konsolidacji w formie drobnoplamistej siateczki obu pól płucnych

Proszę o interpretację RTG Płuc. Zaznaczam ,że jestem palaczem. Linijno smugowate wzmożenie rysunku zrębu płucnego odwnękowego bez litych konsolidacji w formie drobnoplamistej siateczki obu pól płucnych. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Szczyty płuc i kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca nie powiększona, odpowiednia do wieku. Dziękuję.

Na pierwszy rzut oka nie ma nic podejrzanego - w przypadku występowania objawów płucnych wynik należy skonsultować z pulmonologiem.