Mam 12 lat. Czy w tym wieku można mieć raka piersi?

Mam 12 lat. Ostatnio wyczułam na piersiach małe wypukłości, coś jak guzki. Czy w tym wieku można mieć raka?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Ryzyko rozwoju raka piersi u dzieci jest naprawdę bardzo niskie, dlatego nie powinnaś się martwić.
Być może opisane zmiany są wyrazem dojrzewania piersi.

Jednakże zmiany o których mówisz, powinny zostać zbadane przez lekarza rodzinnego lub ginekologa, a na początku powinnaś porozmawiać o Twoim problemie ze swoją mamą.

Redakcja abcZdrowie.pl