Mam 13 lat - jak najszybciej schudnąć?

Mam niecałe 13 lat, 153 cm wzrostu i ważę około 66 kg. Mam szerokie uda i spory brzuch. Jaką dietę stosować? Co ograniczać? Jak najszybciej schudnąć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po naniesieniu danych na siatki centylowe można stwierdzić, ż Twój wzrost, który jest na poziomie 20. centyla, mieści się w zakresie normy. Masa ciała znajduje się na poziomie 97. centyla. Występuje spora dysproporcja pomiędzy tymi parametrami. Ponieważ odchudzanie na własną rękę w wieku dojrzewania jest wysoce przeciwwskazane powinnaś udać się do lekarza rodzinnego. Problemy z masą ciała u nastolatków bywają związane z zaburzeniami hormonalnymi.