Mam cukrzycę - jak schudnąć?

Witam! Mój problem jest następujący: ważę za dużo. Mam 145 cm i 44 kg wagi (13 lat). Na cukrzycę choruję od 4 lat. Mam też SNP. Nie umiem długo się odchudzać. Najciężej jest mi oprzeć się słodyczom. Proszę o radę, bo jestem zdesperowana, żeby schudnąć ok. 5 kg.

ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku jadłospis powinien być ustalony w oparciu o konsultację lekarską i dietetyczną. Nie możesz działać na własną rękę, porada internetowa nie jest wystarczająca. Każdy człowiek jest inny, tak jak różnie przebiegają choroby.

Cukrzycy nie można bagatelizować, stąd specjalista powinien nauczyć Cię, jak zachować się w różnych sytuacjach (np. kiedy zmniejszy się stężenie glukozy - „cukru” w Twojej krwi). To wszystko wymaga opanowania i praktycznego nauczenia się pewnych schematów postępowania.

Pozdrawiam Cię ciepło

Pamiętaj, aby konsultować się z rodzicami odnośnie do wszystkich działań, które zamierzasz podjąć.