Możliwość ćwiczenia na maszynie eliptycznej przy nerwicy lękowej

Mam 34 lata kondycje w ciezkim stanie :( prace mam siedzaca i dlugo pracuje ruchu prawie 0 waze 84kg przy wzroscie 170 chcialabym zaczac cwiczyc mam.eliptyczna maszyne czy cwiczenia na niej sa bezpieczne dla serca ( mam nerwice lekowa) i boje sie jak widze gdy moje tentnob podczas cwiczen dochodzi do 160 czy powinnam cwiczyc na tej maszynie podobne leki mam jak jade na roweze i widze ze puls jest wysoki

Dzień dobry,

Jak najbardziej może Pani ćwiczyć, i również - jak najbardziej oczywiste jest to, że podczas wysiłku fizycznego tętno rośnie. Bardziej dla serca bezpieczny jest wysiłek fizyczny, niż brak jakiegokolwiek ruchu.

Jeśli chodzi o samą nerwicę lękową nie zagraża ona w żaden sposób zdrowiu i życiu sensu stricte. A tym samym nie jest groźna dla serca. Można zatem spokojnie używać urządzeń do ćwiczeń.