Możliwość pozostania przy tabletkach antykoncepcyjnych jednoskładnikowych

Witam. Mam dylemat i chciałabym zapytać się innego specjalisty o opinię. Po porodzie dostałam tabletki anty jednoskładnikowe, przestałam karmić piersią i zostałam przy nich a minął już rok kiedy nie karmie piersią. Lekarz proponuje przejście mi na tabletki dwuskładnikowe. Mam chore serce, kiedyś miałam bardzo bolesne i obfite miesiączki a od kiedy biorę tabletki jednoskładnikowe czuję się doskonale. Moje pytanie brzmi czy mogę pozostać przy tych tabletach czy powinnam je zmienić?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
wadą tabletki jednoskładnikowej jest konieczność brania jej bardzo regularnie- jednak jesli czuje się Pani dobrze przechodzenie na tabletki dwuskładnikowe nie musi być konieczne.