Na co wskazują bóle pod żebrem?

Mam 34 lata, od dłuższego czasu miewam bóle brzucha, zwłaszcza w okolicach żołądka i pod lewym żebrem. Zrobiłam badania lipazy i amylazy. Amylaza jest w normie, lipaza niewiele podwyższona (83,9 przy normie do 60). Czy powinnam się niepokoić?
KOBIETA, 36 LAT 4 miesiące temu

Dobry wieczór.

Interpretacja wyniku powinna zostać po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem i badania fizykalnego/palpacyjne jamy brzusznej po której pozwoli ocenić diagnostykę i rozszerzenie diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej aby stwierdzić powód nieprawidłowości.

Zachęcam do stacjonarnej wizyty bo tylko wtedy jest przeprowadzone dokładne badanie pacjenta.

Pozdrawiam

Mariusz Bek