Nimesil - na jakie dolegliwości stosuje się ten lek?

Witam, na jakie dolegliwości stosuje się lek NIMESIL? Jakiś czas temu miałam bóle miesiączkowe i o ile dobrze pamiętam, lekarz przepisywał mi właśnie ten lek. Nie jestem pewna czy jest na tyle silny, że pomaga także w ostrych stanach bólowych kręgosłupa, mam zapalenie korzonków i ani ibuprom ani paracetamol, ani nic innego nie pomaga. Koleżanka kiedyś też używała Nimesil przy migrenie i bardzo sobie chwaliła, ból jak ręką odjął, a ja nie mogę znaleźć w internecie ulotki, czy na korzonki też mozna go brać. Jaka jest cena tego leku? I mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas zażywania Nimesilu można pić alkohol? Zbliża się impreza okolicznościowa - ślub mojej chrześnicy i nie wiem, czy zażywając ten lek mogę bezpiecznie wypić zdrowie Państwa Młodych, nie chciałabym kompilkacji zdrowotnych. Będę wdzięczna za odpowiedź na moje pytanie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Leczenie bólu ostrego. Leczenie objawowe dolegliwości bólowych w przebiegu zapalenia kości i stawów. Pierwotne bolesne miesiączkowanie.