Nadmiar flegmy o ropnistym smaku

Witam serdecznie, moja mama od paru lat ma problem z nadmiarem flegmy, ktorą musi wypluwać co chwila. Twierdzi, że flegma ma posmak ropny, jest biała i włóknista. W TK w okolicach oskrzeli i płuc nic nie stwierdzono, TK zatok jest ok. Badana podstawowymi badaniami laryngologicznymi, biał wydzielina w okoliach nosa i gardła. Antybiotyki, wziewy, płukanki...nic nie pomaga. Jaka może byc przyczyna takiej przypadłości, której tak na prawdę nikt nie jest w stanie zdiagnozować.

Przyczyn może być wiele-najbardziej wiarygodnym badaniem będzie bronchofiberoskopia
czyli wziernikowanie drzewa oskrzelowego (bronchofiberoskopia pozwala obejrzeć nam krtań, tchawicę, oskrzela ). W trakcie badania płucze się oskrzela roztworem soli fizjologicznej i po zassaniu jej -pobiera do specjalnych pojemników. Popłuczyny z drzewa oskrzelowego badamy w kierunku zakażenia bakteryjnego, grzybiczego, gruźlicą, mycoplasma pneumoniae. Biała wydzielina w może świadczyć o zakażeniu grzybiczym-częstym po antybiotykoterapii.Mam nadzieję, że pomogłam Pani.
pozdrawiam,
Iwona Manikowska