Nadwyrężenie przy rozciąganiu a ból w stawie biodrowym

Mam pytanie odnoście bólu w stawie biodrowym. Od ok. 2 miesięcy czuję ból w lewym biodrze, ale tylko w czasie rozciągania do szpagatu, robienia wykopu w bok, siedzeniu po turecku i innych sytuacjacjach, kiedy noga znajduje się w podobnej pozycji. Przy chodzeniu i bieganiu nic nie czuję. Byłam u ortopedy, zlecił RTG i USG, które nic nie wykazały. Lekarz stwierdził, ze to pewnie nadwrężenie przy rozciąganiu. Jednak mimo zaprzestania rozciągania ból nie mija. Będę wdzięczna za odpowiedź. Joanna

Trzeba przez dłuższy okres czasu odbarczyć staw biodrowy (przynajmniej miesiąc), aby dolegliwości mogło powoli ustąpić.