Napady płaczu u 35-latki

mam stale napady placzu. Chce mi sie plakac z sytuacjach zueplnie bez sensu-gdy leci reklama, lub ogladam bajke dla dzieci lub gdy wczoraj jakie obce dziecko spadlo z drabinki i gdy jego matka zaczela lametowac to ja mialam lzy w oczach i z trudem sie uspokoilam. mialam juz robione ct glowy i nic nie wykazalo-czy mam isc do psychiatry? jestem szczesliwa-nie mam depresji, nie jestem przemeczona bo mam dzieci ale rodzina mi bardzo pomaga i kocham swoje zycie tylko ten placz z kazdego powodu???

Może zacząć od psychologa? Nadmierne wzruszenie może mieć przyczyny emocjonalne, psychologiczne. Psycholog pomoże Pani przyjrzeć się potencjalnym przyczynom trudności, zrozumieć je i przepracować.

Ludzie różnią się od siebie m.in wrażliwością. Z opisu wynika, że jest Pani osobą empatyczną i wrażliwą. To nic złego, dopóki nie przeszkadza Pani w funkcjonowaniu. Myślę, że wizyta u psychiatry nie jest potrzebna. Jeżeli już, to proponowałabym wizytę u psychologa, ale tylko jeżeli faktycznie wrażliwość przeszkadza Pani w codziennym funkcjonowaniu.

Pozdrawiam serdecznie.