Nerwica natręctw a stosowanie leków uspokajających

Nerwica natręctw.Od kilku tygodni mam myśli,których się boję,a od których nie mogę się uwolnić:że mógłbym np. idąc chodnikiem przy skraju jezdni wpaść pod auto (choć tego nie chcę, to pojawiają mi się w głowie takiw sceny, obrazy dosyć często, że to się zdarzy - stąd narasta lek paniczny). Boję się wyjść z domu.Zażywam obecnie fevarin 100 mg zomiren 0,5 mg i ketrel 25 mg.Kolejną wizytę mam 9 grudnia w PZP. Mój ojciec pdebrał sobie życie z powosu depresji kilkanaście lat temu, stąd boję się.

Zachęcam Pana do jak najszybszego rozpoczęcia psychoterapii. Polecam terapię poznawczo-behawioralną. Wiem, że w Zabrzu jest przynajmniej jedna terapeutka pracująca w tym podejściu, może Pan sprawdzić w internecie.
Pozdrawiam i trzymam kciuki

Witam
rozumiem Pana obawy i wynikającą z nich troskę. To ważne, że reaguje Pan na to co się dzieje i przeciwdziała nasileniu trudności.
Wyobrażam sobie, jak trudno jest Panu radzić sobie z codziennością wobec tak nasilonych objawów, jak ciężko jest panować pojawiającymi się obrazami, myślami które nasilają lęki.
Leczenie które Pan podjął jest bardzo ważne, jednakże mam przekonanie, że w sytuacji którą Pan opisuje, znaczną ulgę przyniosłaby psychoterapia.Dzięki niej poprzez uświadomienie sobie przyczyny powstania zaburzeń lękowych, mógłby Pan przerwać mechanizm tzw. błędnego koła - pojawiających się i nasilających objawów, które tak utrudniają Panu życie i wiążą się z tak silnym cierpieniem.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571

Dzień dobry,

Pozostaje Panu rozważyć podjęcie psychoterapii.
W inernecie znajdzie Pan listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.