Nie chcę pracować

Mam 28 lat. Nie jestem w stanie przekonać się do podjęcia pracy. Źle się czuję w pracy, brak mi wytrwałości, nie cieszy mnie wykonywanie jej. Nie widzę żadnych plusów pracy. Nie potrafię znaleźć takiego zajęcia, które sprawiałoby mi choćby odrobinę radości. To samo jest z miłością. Nie jestem w stanie podjąć się życia w związku. Miałam już dwa związki, ale po 2-3 latach one się kończyły. Przyczyną był brak mojego zaangażowania w ich pogłębianie, nie zabiegałam o to, by zawrzeć małżeństwo i mieć dzieci. Bałam się tego. Teraz mam kolejny związek i boję się, że przez moją awersję do pracy i lęk przed założeniem rodziny nie stworzę udanego związku.

Witam!

Pierwszym krokiem do zmiany jest znalezienie przyczyny problemu. Ogólne zniechęcenie, brak siły, entuzjazmu i towarzyszące temu lęki, mogą być objawami zaburzeń lękowo-depresyjnych. Sugerowałabym, aby umówiła się Pani na wizytę u psychoterapeuty. Dopiero po postawieniu pełnej diagnozy można będzie rozpocząć pracę nad poprawą Pani funkcjonowania, zarówno w środowisku pracy, jak i życiu prywatnym.

Pozdrawiam