Niedobór magnezu a puls

Witam.Mam pytanie czy niedobor magnezu i/lub potasu ma plyw na wysoki puls serca?Czy to nie ma z tym nic wspolnego?Moj puls jest ponad 90 ale biore concor cor i mam70. Biore tez magnez.Przed zazywaniem magnezu mialam bardzo czesto przerwy w biciu serca. Tak to odczuwalam,co kilka uderzen serce pauzowalo na chwile jakby omijalo uderzenie.Po zazywaniu magnezu problem zniknal.Holter ok.Czy taki betablocke bede musiala brac caly czas czy w koncu bedzie mozna odstawic calkiem i puls bedzie normalny?

Aleksander Ropielewski

Mogą one wpłynąć na pracę serca. Sugeruję wykonanie pomiaru poziomu potasu w surowicy krwii.