Niejednakowe piersi u nastolatki - czy to normalne?

Mam 19 lat. Około 2 lat temu zauważyłam, że prawa pierś jest mniejsza od lewej. Z początku wydawało mi się to normalne, ale w tym momencie różnica jest jeszcze większa. Od jakiegoś czasu miałam bóle prawej piersi (mniejszej), teraz one się nasilają o wiele bardziej. Co to może oznaczać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nierównomierny wzrost piersi jest bardzo częstym problemem, z którym borykają się nastolatki. Bardzo często sytuacja normuje się podczas zakończenia procesu rozwoju oraz kształtowania piersi. Jest to sprawa indywidualna dla każdej kobiety. Wiąże się to z indywidualną szybkością przebiegu okresu dojrzewania. Aby rozwiać swoje wątpliwości, może Pani umówić się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa.