Niepewność dotycząca ewentualnej ciąży

Witam serdecznie, Proszę o pomoc, gdyż sama nie jestem w stanie się w tym połapać. Cykle mam niestety niezbyt regularne i co ważniejsze bardzo długie - mniej więcej między 32 a 36 dni. Ostatnia miesiączka pojawiła się 8.10.2010. Stosunek z zabezpieczeniem odbył się 20.10.2010, ze względu na gęsty śluz około tych dni mogę się tylko domyślać, iż nie były to dni płodne. Kolejny stosunek miał miejsce 06.11.2010 - tym razem bez zabezpieczenia - czyli 30 dnia po dniu rozpoczęcia miesiączki. Od następnego dnia śluz przybrał bardzo płynną i przezroczystą konsystencję i przez 3 kolejne dni utrzymywał się w tej postaci. Aby wstępnie wykluczyć lub potwierdzić dużo wcześniejszą ciążę 10.11.2010 zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Dodam, że czasami odczuwam lekkie chwilowe kłucie w okolicach prawego jajnika a od paru dni chwilami mogę zaobserwować lekkie pobolewanie podbrzusza, przy czym żaden z pozostałych objawów ciąży nie występuje. Do dnia dzisiejszego natomiast nie dostałam kolejnego okresu - niestety trudno jest mi obliczyć jego prawidłowy termin ze względu na wspomnianą nieregularność. Czy możliwe jest aby owulacja nawet przy tak długich cyklach nastąpiła po 30 dniach od poprzedniego miesiączkowania a tym samym, biorąc pod uwagę stosunek bez zabezpieczenia, zakończyła się ciążą? Biorąc pod uwagę taką ewentualność, kiedy powinnam zrobić kolejny test? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Lena

Witam serdecznie!

Tak jak sama słusznie zauważyłaś, trudno przy nieregularnych cyklach wyznaczyć dni płodne. W Twoim przypadku pozostaje obserwacja śluzu. Śluz, który opisujesz z 30 dnia cyklu faktycznie wyglądał na śluz płodny i najprawdopodobniej taki był. Być może w trakcie tego cyklu miałaś jakieś sytuacje stresogenne albo przeszłaś infekcję. Byłyby to czynniki, które mogły wydłużyć dodatkowo Twój cykl.

Dla pewności wykonaj test z moczu najwcześniej w 14 dniu od ryzykownego stosunku, albo w 10 -test z krwi.

Pozdrawiam.