Nieregularne jedzenie i niedożywanie a utrata wagi

Dobry wieczór chciała bym się zapytać czy przez nie dozuwienie i nie reholarne jedzenie przez np 3 lub 5 miesięcy mamy dużo utraty wagi

Niedożywienie w tak długim okresie czasu prowadzi zarówno do nadmiernej utraty masy ciała oraz wycieńczenia organizmu, mogąc sprzyjać licznym niepożądanym powikłaniom zdrowotnym. Nie jest to prawidłowy sposób na walkę z nadmiernymi kilogramami, jest nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, ale także nieskuteczne na dłuższą metę, gdyż znacząco wpływa na możliwość wystąpienia efektu jo-jo po powrocie do normalnego odzywiania.