Nietrzymanie moczu i stolca po wypadku

Witam jestem blisko 3miesiace od wypadku złamałem kregosłup th11 th12 rdzeń poszarpany poza tym ze nie chodze nie moge utrzymac moczu i stolca jest to bardzo uciazliwe poniewasz mam bardzo wrazliwa skore i pieluchy orzaz urinale mnie bardzo draznia mam rany moje pytanie brzmi czy te funkcje wroca? z gory dziekuje za odp.pozdrawiam Paweł

Aleksander Ropielewski

Funkcje zwieraczy mogą po części wrócić, jednak podstawą jest rehabilitacja, która często pozwala uzyskać zadowalającą kontrolę nad funkcjami oddawania stolca i moczu. Jest duża szansa na powrót tych funkcji. Bardzo ważne jest wczesne rozpoczęcie rehabilitacji.
Pozdrawiam